Koszt usług architekta wnętrz

koszt usług projektanta wnętrzJednym z najbardziej namacalnych efektów naszej pracy z architektem wnętrz jest projekt koncepcyjny, którego wartość stanowi około trzydziestu procent ceny, jaką zapłacimy za całość świadczonych nam usług. Zanim powstanie, architekt musi zmierzyć ściany, podłogi i okna, a następnie przygotować odręczny szkic. Charakteryzuje go wysoki stopień dokładności, nie powinniśmy więc dziwić się, że pojawiają się na nim detale takie, jak gniazdka i grzejniki. Sam projekt koncepcyjny zazwyczaj przybiera postać perspektyw, może być jednak również rzutem, a nawet aksonometrią. Podpisana wcześniej umowa reguluje zresztą to, ile wariantów wystroju wnętrz zostanie nam zaproponowanych. W tym czasie można też zapoznać się zarówno z próbkami, jak i kolorami, w projekcie wykonawczym pojawi się bowiem zdecydowanie bardziej dokładne opracowanie. Sam koszt usługi nie jest stały, a wśród czynników, które mają na niego wpływ na pierwszy plan wysuwa się renoma architekta.

Ceny bywają dość wygórowane. Podczas gdy początkujący architekt zaproponuje nam 70 PLN za metr kwadratowy, osoba znana może zażyczyć sobie nawet trzy razy więcej. Na szczęście, bywa i tak, że usługi architekta są już wcześniej opłacone. Dzieje się tak między innymi wówczas, gdy korzystamy ze wsparcia niektórych salonów mebli. Projekt wykonawczy jest dokumentacją techniczna stworzoną z dużą dokładnością i obejmujący między innymi: projekt przebudowy ścian, założenia kolorystyczne i propozycje odnoszące się do używanych materiałów. Ciekawym, choć często dodatkowo płatnym, rozwiązaniem jest również dozór autorski, w czasie którego architekt sprawdza, czy realizacja projektu przebiega zgodnie z planem.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.