Minimalizm i nowoczesność w białym wydaniu

styl minimalistycznyBiały kolor dominuje dzisiaj we wnętrzach, które maja być minimalistyczne i nowoczesne zarazem. Takie połączenie, przy zachowaniu pozytywnego efektu końcowego, jest jak najbardziej wykonalne, o czym świadczy projekt, który chcielibyśmy przedstawić. Biel nie musi być nudna, a z dodatkiem określonych elementów aranżacji uzyska oryginalny wygląd. Najlepszymi dodatkami dla niej są zdecydowanie gres i cegła. W przedstawionym projekcie priorytetami była funkcjonalność i wygoda dla młodej pary. Ściana miała być z cegły, konieczne były stół jadalniany dla całej rodziny i wygodna kanapa. Wyzwaniem były wąskie pomieszczenia, ale projektantki studia Maka Architekci poradziły sobie z nimi znakomicie. Do tego doszły jeszcze łazienka, salon z kuchnią oraz dwa dodatkowe pokoje. Ceglana ściana białych pomieszczeń Ściana z cegły wita nas przy wejściu do białego korytarza. Prowadzi on prosto do podłużnego salonu.

Jest to pokój dzienny z dominującą bielą, który łączy się bezpośrednio z kuchnią-jadalnią. Połączenie pomieszczeń otwiera nową, deficytową tu przestrzeń. Wizualnie całość zdecydowanie powiększa wszechobecna biel. Przedłużenie jednej ze ścian umożliwiło stworzenie ergonomicznej kuchni. Kuchnia i salon w bieli Białą kuchnia jest mała, ale skutecznie wydzielono w niej strefy przygotowania posiłku, gotowania oraz przechowywania. Jest też wymuszony z góry stół i cztery krzesła.

minimalizm w mieszkaniuFronty mebli są gładkie, białe, pozostają w tle i nie starają się wybijać ponad aranżacje salonu, który przyciąga uwagę. Elementem oddzielającym wizualnie pomieszczenia jest półka, ale to duża sofa z oparciem staje się od razu elementem centralnym aranżacji. Jej uwypukleniem są długie, ciemne zasłony. Przemyślane rozwiązania Projektowanie małego i nieustawnego wnętrza wymusza wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. Wspominane przedłużenie ściany na potrzeby kuchni spowodowało powstanie dodatkowej okazji do wykreowania funkcjonalnego pomieszczenia gospodarczego ukrytego w nurcie korytarza. Ciekawie jest też w łazience, gdzie biel łamana jest przez gres. Wnętrze dzięki temu przestaje być sterylne i zaczyna w nim dominować wyrazista faktura gresu. Nieprzypadkowa jest również zabudowanie niemal wszystkich sprzętów, które to dopuszczały. Ten zabieg, podobnie jak proste formy sanitariatów, zdecydowanie poprawia przestronność pomieszczenia i wyraźnie je powiększa. Ukoronowaniem całości jest duże lustro, klasyczna metoda budowania optycznej przestrzeni.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.