Pomoc projektanta wnętrz

architekt wnętrzCzy warto szukać projektanta wnętrz? Może lepiej bazować na swoich pomysłach? I ile to w ogóle kosztuje? Dla kogo taka pomoc? Jeśli chcemy mieszkania opartego na współczesnej modzie, ale niekopiującego jej bezmyślnie i jeśli chcemy, by mieszkanie było naprawdę użyteczne, pomoc projektanta wnętrz może okazać się nieoceniona. Przemyślane przez profesjonalistę wnętrza nie nudzą nieszybko i są wygodne. Z kim nawiązać współpracę? Najważniejsze jest portfolio, czyli to, co dany projektant do tej pory osiągnął. Jeśli jest dobry, na pewno prezentuje swoje realizacje na stronie internetowej lub jest w stanie je pokazać w czasie potkania. Zaznajomienie się z tym pozwala ustalić, czy styl danego architekta wnętrz nam odpowiada, ale równie ważny jest kontakt osobisty. Konieczne jest nawiązanie nici zrozumienia i zaufania, bo we współpracy będą się zderzać nasze pomysły z pomysłami projektanta i trzeba je będzie pogodzić. Co na tym skorzystamy?

Korzystanie z usług architekta wnętrz oznacza dostęp do jego wiedzy. W praktyce jest to wiedza o dostępnych materiałach i rozwiązaniach technicznych, umiejętność ich odpowiedniej wyceny oraz wybranie odpowiednich rzeczy dla danego ograniczenia finansowego. Z architektem wnętrz proces planowania przebiega szybciej, nie przepłacamy za materiały i do tego mamy możliwość skorzystania z usług sprawdzonych przez naszego partnera firm remontowych. Architekt wnętrz zadba też, by efekt ich prac był zgodny z projektem.

usługi projektanta wnętrrzIle to kosztuje? Na koszty remontu mieszkania składają się przede wszystkim wykorzystane materiały i robocizna. Wykorzystując dobrej jakości meble i materiały wykończeniowe oraz stosując nowoczesne technologie wyjdzie nam, że usługa architekta wnętrz stanowi do 10% wszystkich poniesionych wydatków. Wliczamy w to wszystkie rabaty, które projektant powinien być w stanie dla nas zdobyć w sklepach, z którymi współpracuje. Jeśli w dodatku uzyskamy rabat na robociznę, możemy nawet wyjść na zero przy zatrudnianiu architekta wnętrz. W wielu przypadkach możliwe jest nawet zaoszczędzenie dzięki takim usługom, ponieważ wiele rzeczy można wykonać znacznie taniej, a do tego dla wielu rozwiązań istnieją alternatywy cechujące się zdecydowanie niższym kosztem. Przy sprzedaży nieruchomości Zastanawiając się na zatrudnieniem architekta wnętrz, warto jest jeszcze pomyśleć o jednej rzeczy. Jeśli kiedykolwiek dom lub mieszkanie będą sprzedawane, będzie można za nie osiągnąć wyraźnie lepszą cenę, jeśli skorzysta się z usług projektanta wnętrz, który stworzy przestrzeń nie tylko dobrze i modnie wyglądającą, ale także bardzo użyteczną. Tak więc, przynajmniej jeśli chodzi o koszty, można być spokojnym w kwestii powodzenia inwestycji w profesjonalnego architekta wnętrz.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.