Praktyczna pomoc architekta wnętrz

dobry projektant wnętrzAranżacja domu czy mieszkania jest z pewnością trudnym zadaniem, nawet jeśli posiada się ogólną bądź nawet całkiem szczegółową koncepcję na to, co chce się uzyskać w efekcie końcowym aranżacji. W praktyce jest po prostu za dużo możliwości – przeróżnych materiałów, faktur i kolorów – które trzeba ze sobą pogodzić. Trzeba na to czasu i wiedzy, których nam zwykle w takich sytuacjach brakuje. Pomóc może projektant wnętrz, biegły w swojej dziedzinie ekspert, który z mieszkaniem może zrobić wszystko od wyburzenia i odbudowania ścian do stworzenia nowych mebli. Stworzy on nie tylko oryginalny wystrój, ale stawiając ergonomię proponowanych rozwiązań nie zapomni ani o wygodzie, ani o naszych upodobaniach. Zajmie się wszystkim: i kolorem poduszek, i rodzajem pokrycia ścian i nawet zapewni maksimum funkcjonalności kuchni czy łazience. Co w praktyce daje jego pomoc? Najważniejsza jest sama możliwość skonsultowania sowich pomysłów. Architekt wnętrz wskaże możliwości i sposoby ich realizacji chociażby poprzez podanie adresów sklepów z danymi rzeczami. Skonsultować można się nawet przez Internet oferując zdjęcia, po czym ekspert odpowie sugestiami drogą mailową.

W praktyce bardzo pomocna jest także usługa koncepcyjna polegająca na tym, że właściciel mieszkania czy domu przekazuje architektowi wnętrz informacje o przestrzeni i swoje pomysły odnośnie jej aranżacji, a z powrotem dostaje projekt wykonania prac uwzględniający wszystkie jego uwagi. Ekspert wykorzystuje do jego stworzenia swoją wiedzę i doświadczenia, eliminuje nieścisłości i konflikty z propozycji klienta i rozbudowuje wszystko o możliwości, z których istnienia zleceniodawca pewnie w ogóle nie zdawał sobie prawy.

czy warto zatrudnić projektanta wnętrzNie potrzebujemy wcale pomysłu na nasz dom, by zgłosić się do architekta wnętrz. Możemy przyjść do niego po prostu z przestrzenią do aranżacji i dostaniemy wtedy kilka ogólnych stylów do wyboru i po wyborze tego najlepiej odpowiadającego naszemu gustowi, ekspert zajmie się tworzeniem koncepcji szczegółowej rozwiązującej różne problemy z pomieszczeniami i wydobywającymi z nich wszystko, co tylko się da. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie projektu kompleksowego, w skład którego wchodzą rysunki i wizualizacja 3D projektu, dokładny kosztorys i nawet rozpiska miejsc, gdzie należy kupić dane materiały. Elementem planu może być nawet wskazanie firmy remontowej, która wszystkim się zajmie. Mając do sprzedaży lub wynajmu dom czy mieszkanie, warto też rozważyć skorzystanie z usługi home staging. Polega ona na przeprowadzeniu tanich prac remontowych, które znacznie podnoszą wartość nieruchomości. Jest to znakomita inwestycja. Na koniec trzeba rozwiać mit, że korzystanie z usług architekta wnętrz jest drogie. Pierwsza konsultacja czasami jest w ogóle bezpłatna, a kolejne są zależne od skali zlecenia. Same projekty dobrych architektów także nie są drogie, ponieważ profesjonalista zawsze ma na uwadze możliwości finansowe swojego klienta i nierzadko jest w stanie zaoferować co najmniej niezgorsze i znacznie tańsze rozwiązania.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.