Styl prowansalski w projektowaniu wnętrz

styl prowansalskiStyl prowansalski w projektowaniu wnętrz nawiązuje do wyglądu uroczych francuskich domów z południa tego kraju. W doskonały sposób łączy on w sobie prostotę i wygodę z pięknym, pełnym wdzięku stylem. Zakłada zastosowanie przede wszystkim nieco jaśniejszych kolorów, takich jak beż czy błękit; charakterystyczną ozdobą są tu również zioła zawieszone pod sufitem. Przy odpowiednim wykonaniu takie wnętrza mogą mieć bardzo sielski nastrój rodem ze słonecznego południa Francji. Styl ten na nawiązuje nieco do aranżacji rustykalnych, ale w tym przypadku znacznie ważniejszą rolę odrywa ceramika oraz kamień. Kamień wykorzystywany jest przede wszystkim do wykańczania podłóg; z kolei na ścianach często spotyka się wykończenia z cegieł, które mogą prezentować się naprawdę bardzo ciekawie.

Ponadto znajdziemy tutaj wiele nawiązań do natury, takich jak przede wszystkim wzory kwiatowe które jeszcze bardziej zwiększają sielskość takich pomieszczeń. W stylu tym mamy również bardzo szeroki wybór jeśli chodzi o samą kolorystykę. Dominują tutaj jaśniejsze odcienie, takie jak beż czy biel, choć nie brakuje również zieleni i fioletu; również pod tym względem styl prowansalski na wiele sposobów nawiązuje przede wszystkim do natury. Istotną rolę w całym tym stylu odkrywają również odpowiednie meble. Powinny ona być drewniane, najlepiej z witrażowymi szybami. Także i one są zdobione w ciekawee motywy, nawiązujące do otaczającej nas natury. Okna powinny być wąskie; ich obowiązkowym elementem są okiennice. W takich wnętrzach stosujemy również wiele roślin i ziół, które są doskonałym dodatkiem i mogą świetnie wzbogacać każde pomieszczenie. Najlepiej jeśli zostaną one przyczepione do drewnianych belek pod sufitem – w taki sposób można stworzyć niesamowity wręcz klimat.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.