Profesjonalista do zaprojektowania naszego wnętrza

profesjonalny projektant wnętrzJak znaleźć kogoś dobrego?

Pieniądze są niezbędne do wykonania udanego remontu mieszkania czy domu, ale na pewno nie jest to elementy wystarczający. Trzeba mieć jeszcze dobrą koncepcję rezultatu, do stworzenia której przydaje się pomoc architekta wnętrz. Ważne jest, by zaproponował on wizualizację 3D dla swoich propozycji, a nie tylko o nich opowiedział. Są to bowiem osoby kreatywne i zwykle elokwentne, ale to nie wystarczy do przekonania klienta co do wszystkich jego pomysłów. Optymalnym pomysłem jest wybór jest wybór kogoś polecanego przez znajomych. Polecenie oznacza, że kandydat do współpracy był w stanie przeprowadzić przedsięwzięcie do samego końca i wywiązał się z obietnic. Dobrze jest też mieć możliwość zajrzenia na stronę internetową usługodawcy, gdzie powinny znajdować się gotowe realizacje i wizualizacje projektów w jego wykonaniu. W ten sposób można się nie tylko przekonać, że nie jest to osoba bez żadnego doświadczenia, ale można sobie wyrobić opinię w stosunku do tego, czy odpowiada nam ogólny styl danego projektanta wnętrz.

projekty wnętrzKogo uznać za dobrego projektanta wnętrz?

Dobry projektant wnętrz musi posiadać wykształcenie kierunkowe, czyli konkretnie dyplom ukończenia Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektura Wnętrz. Mowa oczywiście tylko osobach ze stopniem magistra. Dobrymi architektami wnętrz bywają też osoby po Architekturze Ogólnej, ale w ich wypadku koniecznie trzeba poprosić o możliwie szerokie portfolio. Uważać należy na ludzi, którzy kończyli popularne ostatnio dwuletnie szkoły projektowania. Są to dekoratorzy, którzy sporo wiedzą o kolorach, ale nie maja pojęcia o funkcjonalności. Jest to po prostu inny fach. Osoba, z którą warto współpracować, powinna zaczynać aranżacje od poznania domowników. Chodzi głównie o rozpoznanie ich trybu życia, co wpłynie bezpośrednio na proponowane rozwiązania. Do tego architekt powinien być kontaktowy, móc pogodzić domowników dążących do często przeciwstawnych celów oraz być w stanie wynegocjować odpowiednie rozwiązania. Czasami nawet oczekuje się, by architekt wnętrz był psychologiem. Umiejętności na tym polu to możliwość poznania realnych, nawet skrywanych potrzeb. Ostatnia kwestia to umiejętność zarządzania funduszami. Kierowanie się minimalizacja kosztów często prowadzi do katastrofy, ale gdybyśmy mieli w ogóle nie przejmować się kosztami, osoba projektanta wnętrz byłaby niepotrzebna.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Your Interiors - Wnętrza z projektowane z pasją!

Współpraca z polskimi i zagranicznymi klientami, pasja, kreatywność, umiejętne gospodarowanie środkami, profesjonalizm - to w skrócie zalety projektantek firmy Your Interiors - Agnieszki i Karoliny.